Křeček-všeobecně

Kde žije Křeček džungarský

14. dubna 2012 v 9:33 | Mišenka
Křeček džungarský žije na různých místech Asie od Kazachstánu přes Mongolsko až do Mandžuska. Křeček džungarský je noční zvíře, z toho vyplývá, že nejvíce aktivní je v noci. Jeho domovským prostředím je tundra. Ve volné přírodě začíná být Křeček džungarský aktivnější s příchodem soumraku. Ke spánku se ukládá ještě před rozbřeskem.

Takoví jsou křečci

11. dubna 2012 v 14:31 | Mišenka
-křečci žijí většinou jako samotáři a patří do čeledi Křečkovití (Cricetidae)
-křečci jsou hlodavci, jejich zuby neustále dorůstají, proto si je křečci musí pravidelně obrušovat
-křeček může své torby značně roztáhnout tak, že připomíná rogalo, sahají mu od tlamičky až po pas
-křečci jsou aktivní pouze večer a v noci, přes den spí
-křečci jsou převážně býložraví, ale i oni potřebují čas od času živočišné bílkoviny
-dožívají se pouze dvou, maximálně tří let
-křečci se potřebují hodně hýbat
-nejdůležitějším smyslem je pro křečka čich, je tak dokonce schopen poznat svého majitele
-na větší vzdálenost křečci příliš dobře nevidí, v denním světle jsou téměř slepí

Ochočení a pohyb křečka

7. dubna 2012 v 11:18 | Mišenka
Jak si získat křečkovu důvěru?
Ochočení křečka je velmi důležité. Abyste si s ním mohli hrát a brát ho do ruky musíte si získat jeho důvěru. Chce to čas a trpělivost, důvěra křečka se získává postupně. Není dobré to odkládat, nejlépe se křeček ochočí, dokud je ještě mladý.

Když se mu budete věnovat často a budete na něj mluvit, naučí se znát váš hlas. Když dáváte ruku do klece dávejte pozor, abyste nedělali prudké pohyby, tak malého tvorečka jako je křeček může vaše ruka snadno vyděsit.

Takové ochočení křečka může trvat tak tři týdny, ovšem je to individuální, nemyslete si, že křečci jsou všichni stejní. Někdo vám může začít důvěřovat po týdnu a jiný za měsíc.

Ochočování neuspěchejte a postupujte podle níže uvedených bodů. Pokud to uspěcháte, křeček pak nemusí být ochočený a musíte začít znova.

Proč křečci koušou?
Vždycky myslete na to, že křečci koušou jen když jsou vyděšení, je to v podstatě jejich obrana. Proto je neděste a zacházejte s nimi hezky, aby neměli důvod vás kousnout. Kdyby se tak přeci jen stalo, kousnutí mladého křečka nijak zvlášť nebolí a ani neublíží. Občas se může stát, že vás křeček jakoby ochutnává, nelekejte se, nebo křečka vyděsíte a může vás pak doopravdy kousnout.

Jak postupovat při ochočení:
je dobré nejdříve zjistit, kdy je křeček vzhůru a kdy spí, proto ho musíte nejdříve pár dní pozorovat. Nejlepší doba pro ochočování je totiž doba, kdy je křeček aktivní. Vypozorujte si, co váš křeček rád jí, pomocí jeho oblíbených pochoutek pak můžete lépe překonat jeho strach. Křeček by si měl zvyknout na přítomnost vaší ruky, to je prvním krokem k ochočení. Dávejte mu potravu přímo na podlahu klece, tak si začne na vaši ruku zvykat a naučí se, že přináší něco dobrého a neublíží mu.
když vidíte, že křeček si na vaši ruku zvykl, to znamená, že se pohybuje po kleci nebo jí i v přítomnosti vaší ruky, zkuste položit potravu na vaši ruku tak, aby z ní jedl. Není však dobré ho hned začít hladit nebo s rukou hýbat, když vám z ní začne jíst. Zase trpělivě počkejte, až si na to zvykne a pak ho můžete pohladit pomalu po zádech, tak, aby se nevyděsil.
v další fázi by si měl křeček zvyknout na zvedání. Teď už má křeček důvěru k vaší ruce a měl by na ní bez problému nalézt, když mu jí strčíte do klece. Stačí pak už křečka jen zvednout, ale raději pomalu, aby si neublížil, kdyby se rozhodl z vaší ruky utéct. Můžete ho také přidržet druhou rukou, ale to by se mu nemuselo líbit. Pokud tohle všechno zvládnete, je váš křeček prakticky ochočený.

Jak si soužití s křečkem zpříjemnit:
Ochočený křeček přináší nové možnosti jak pro vás tak pro něho. Jelikož křeček je velice aktivní a čilé zvíře (pokud zrovna nespí), potřebuje pohyb. Běhání v kole a hrabání se může zdát po čase nudným jak pro křečka, tak pro vás, když ho pozorujete. Proto je dobré, dopřát křečkovi pohyb i mimo klec, nejlépe každý den.

Můžete si křečka jen tak vzít třeba na postel nebo na gauč, kde může pobíhat a dát mu tam nějaké překážky, které by musel zdolávat. V takovém případě ho však musíte stále hlídat, neboť křečci jsou mistři útěků a jsou schopní skočit na zem i z postele. Lepší je vytvořit pro křečka výběh. To znamená vytvořit nějakou ohrádku, ze které nemůže utéci, křeček si pak může hrát přestože ho zrovna nehlídáte.

Do výběhu umístěte různé překážky nebo prolézačky (kartónové válce, květináče, větve, krabice, hadříky, polštáře atd…), ale buďte opatrní, výběh musí být pro křečka bezpečný.

Přestože uděláte výběh tak, aby z něj křeček neutekl, může si najít nějakou mezírku nebo skulinku, kterou se mu to povede. Pak je potřeba křečka chytit. Zase je to různé, některý křeček uteče a někde zaleze a sedí tam (například za skříní, gaučem, pod postelí atd…) a jiný křeček uteče za skříň a za pár vteřin vyběhne druhou stranou, takového snadno chytíte. Ale ani ten, co se usadí za skříní tam nevydrží věčně, nejlepší je ho nalákat na jídlo. Můžete třeba položit kousek nějaké zeleniny na podlahu ke skříni a křeček vyleze. Pokud se vám ho nepodaří dostat z úkrytu takhle, můžete zkusit ještě klec. Položte ji na zem (tak aby do ní mohl vlézt), poblíž místa, kde se křeček ukrývá a až dostane v noci hlad, vleze zpátky do klece a ráno byste ho tam měli najít. Když je křeček vzdorovitý a ni tak nevyleze, nezbývá než skříň odstěhovat a křečka chytit, pozor ale, ať mu přitom neublížíte.

zdroj:Bydlí s námi křeček (Helana Piersová)

Než si pořídíme křečka2

5. dubna 2012 v 9:32 | Mišenka
-Křeček potřebuje vhodné místo, kde může přes den nerušeně spát a kde naopak smi večer a v noci dělat hluk.
-Potřebuje čistou klec a denně čerstvou potravu. To bude vyžadovat práci a čas, kterého možná nemáte nazbyt.
-Křeček sice nepotřebuje stále hladit, ale pokud se s ním budete denně zabývat, snáz se ochočí.
-Ke svému spánku potřebuje naprostý klid. Jen tak se muže dožít předpokládaného věku 2 až 4 let.
-O dovolené musíte křečkovi zajistit opatrování.
-Křečkové se rádi pohybují a měli by tedy mít také občas možnost se volně proběhnout v uzavřeném pokoji (ale jen za stálého dozoru!!!)
-Může se také stát, že křeček při svých výletech po místnosti okouše tapety, koberec nebo prádlo.
-Křeček potřebuje pokud možno co největší klec, aby měl možnost se dostatečně pohybovat.
-Máte-li v bytě i jiná domácí zvířata, měli byste uvážit, zda je soužití s nimi pro křečka bezpečné
-Než křečka koupíte, měli byste se ujistit, že žádny z členů vaší rodiny není alergicky na chlupy.

Křeček - EXTRA

1. dubna 2012 v 9:55 | Mišenka
Křečci nejsou sice domácí mazlíčci, ale i tak toho s nimi můžeš hodně zažít.

Největší zábavu si křeček užije, když mu připravíš poutavé a pestré zařízení do jeho velkého výběhu. Jestliže rád/a vyrábíš keramiku, můžeš mu vyrobit např. parádní roury a domečky. Musíš při tom dávat pozor, aby vstuní otvory byly tak veliké, aby jimi prošel i s plně napěchovanými lícními tvorbami. U domečku musíš nahoře udělat malý otvor, aby tak byl stálý přísun čerstvého vzduchu.

1) Víš, kolik potravy nebo stavebního materiálu se křečkovi vejde to lícních tvoreb? Může si tam uschovat zrní, které posbírá za jednu noc. Možná bude lepší tento příklad: Do každé tvorby se vejde celá kulička hroznového vína a ještě trochu další potravy! Pozoruj někdy svého křečka někdy při tom, jak si cpe tvorby. Co všechno si balí do svých ,,nákupních tašek''?

2) Existuje asi 20 druhů křečků. K těm velkým patří křeček polní, k těm nejmenším křeček Roborowského. Křeček polní je u nás volně žijícím křečkem. Protože se jedná o divoké zvíře, nelze ho chovat doma. Křeček polní by si také nikdy nezvykl na život v kleci. Potžebuje hodně místa a je zvyklý uběhnout velké vzdálenosti. Zadej někdy slova ,,křeček polní'' do internetového vyhledávače. Budeš žasnout, kolik zajímavých informací najdeš.

3) Aby se tvému křečkovi při voleném pobíhání nic nestalo, můžeš najít na internetu fotku křečka a vytisknout ji jako cedulku na dveře a pověsit. Tak všichni budou vědět, že je malý rošťák právě na cestách.

4) Už jsi někdy svého křečka prohlížel/a zblízka? Je to vzrušující - jak vypadají drobné prstíky a polštářky nebo jak se pohybují hmatové vousy, když tvůj malý kamarád ucítí něco pěkně voňavého.

zdroj:u-d-g-love.blog.cz

Jména pro křeččí holčičky

29. března 2012 v 16:14 | Mišenka
Abby
Áda
Adélka
Agatka
Aida
Airina(čte se ajrina)
Ajda
Ajduska
Ála
Alča
Alex
Alexis
Almee (čti Almý)
Amálka
Amy čti Ejmy
Anča
Andělka
Anegdota
Anetka
Angelina
Anglie(endžli)
Anička 1
Ariel
Arielka
Azumeril
Babů
Baby (čti Bejbi)
Bamulka
Barbie
Barborka
Barča
Bebkok
Becky(beky)
Bejlív
Bela
Bela Dona
Belize
Beruška
Betty
Betynka
Bianca
Bibi
Bibinka
Bílá
Billina
Blacky čti Bleky
Blecha
Bobča
Bobina
Bobinecka
Bohyně
Bonnie
Bramburka
Breberka
Bubína
Bublina
Bublinka
Buffy
Bugi
Bungee (čti Bandží) ©emiska
Byby
Cácorka
Calpana
Carcoolka
Carmen
Cassipea
Cecilka
Cikorita
Cinda
Cindy
Cintie
Claris(čti Klaris)
Clear(klér)
Cleopatra
Converska
Corra
Cvočka
Čertice
Čiki
Čikiryta
Čikita
Čikoryta
Čiky
Čikyta
Činčilka
Čiperka
Čipita
Čmušda
Čukotka
Čumajda
Čuminka
Čumulka
click na celý článek

Jména pro kreččí chlapečky

29. března 2012 v 16:09 | Mišenka
Abter
Adam
Adámek
Adik
Adík
Adrian
Albínek
Alda
Aldrey
Alex
Alfie
Alík
Aly
Amadeus
Andy
Angel
Arnold
Arný
Artur
Ash(čte se Eš)
Asterix
Athos
Bady
Balu
Bark
Barkoušek
Baronek
Batali
Béďa
Bejbomíreček
Běláček
Beník
Benji
Bert
Bert,bertík
Bertík
Blesk
Bob
Bobek
Bobíček
Bobík
Bobíšek
Bobo
Bobr
Bolička
Bombónek
Boundy
Brok
Břeťa
Bubla
Buble (babl)
Bucifálek
Buřtík
Caesar
Carlos(karlos)
Casper (kaspr)
Cipísek
Cipkonik
Cj(čti Sídžej)
Colin(kolin)
Colombo
Coudyg
Crisp(y)
Cumlík
Čartedáš
Čenichálek
Černoušek
Čertík
Čertík Bertík
Čiko
Čip
Čipera
Čumáček
Daldík
Dale (čti dejl)
Deal
Demeter
Denny
Diego
Dodo
Domča
Dominiček
Dominik
Doutník
Drobeček
click na celý článek

Co musíte křečkovi pořídit

27. března 2012 v 15:35 | Mišenka
Křečka můžete koupit ve zverimexech, nebo na inzerát, případně od vašeho známého či kamaráda. Při výběru se podívejte, jestli je křeček čilý, nemá-li špinavou či zježenou srst. Také by se neměl neustále drbat. Je to známka toho, že má kožní cizopasníky. Před koupí byste si měli pořídit základní výbavu:
klec nebo terárium
bednička na hnízdo
cvičební kolo
hobliny
materiál na hnízdo - seno, bílý papír, bavlněné hadry, lepenka
misky na jídlo
napájecí láhev
potrava
malá větev nebo kus dřeva na hryzání
POZOR! Na podestýlku nepoužívejte vatu a nikdy nedávejte křečkovi noviny! Dřevo, které mu dáte na hryzání nesmí být jedovaté!

Jak odnaučit křečka kousání

26. března 2012 v 16:48 | Mišenka
Většina kousnutí není až do krve. Křeček se tak většinou brání novému a neznámému prostředí. V žádném případě jej za toto chování netrestejte nebo hlasitě nenadávejte, stresovaný křeček by se mohl bránit ještě úporněji.
Jestliže jste si pořídili nového křečka do nové klece nebo akvária, ponechte jej několik dní, aby si na na nové působiště zvykl. Musí prozkoumat a očichat všechny předměty, které ještě nezná. Teprve poté jej můžete opatrně vytáhnout a postupně se s ním seznamovat. V žádném případě jej však nevytrhujte z hlubokého spánku. Křeček si musí postupně zvyknout na váš pach a časem poznat, že mu neublížíte, proto není dobré si před hraním s křečkem mýt ruce nebo mazat nějakými krémy. Při vytahování křečka jej netiskněte a jestliže nechce zpočátku na ruku nebo na ní vrčí, použijte jako lest trubku z toaletního papíru pro jeho transport z klece ven.
Vraťme se ale nyní k původnímu problému a to jak odnaučit křečka kousání. Bohužel neexistuje okamžité řešení, ale s časem se toto dá zcela eliminovat a vyřešit. Je třeba dodržovat několik doporučení. Brát křečka na ruku alespoň 2x týdně, ruka by měla sloužit jako překladiště mezi klecí a volným prostorem. Ruka musí křečka zvedat opatrně tak, aby se ji nebál. Ruka by na sobě neměla mít pach jídla a taktéž by neměla být cítit nějakou kosmetikou. Pokud se křeček snaží do ruky kousnout, jemně na něj foukněte směrem k čumáčku - je to pro něj jiný zajímavý podnět, tento úkon klidně opakujte vícekrát. V zásadě lze říci, že tímto způsobem odnaučite křečka kousat zhruba do dvou týdnů, potom již ruku svými zuby zkoumat nebude. Každá další osoba, které s křečkem přichází do styku však musí projít stejnou procedurou.

Upozornění 1: Jestliže máte křečka v kleci a dáváte mu nějaké zajímavé jídlo i přes mříže, upozorněte své děti a případnou návštěvu, že není dobré mezi mřížemi strkat do klece prsty - křeček je zvyklý, že takto dostává krmení a může nečekaně do prstu hryznout.

Upozornění 2: Jestliže křečka dlouhou dobu z klece nebudete rukou vytahovat, křeček váš pach zapomene, obecně se tato doba pohybuje od 3 týdnů do dvou měsíců, nezapomeňte tedy, že alespoň 1× týdně je třeba jej vytáhnout a třeba pohladit.

Upozornění 3: Pokud vás křeček kouše příliš agresívně, je možné, že se jedná o křečici, která je březí. Chrání si tím své teritorium, tak ji příliš nerušte. Takováto křečice si buď vylepšuje svůj domeček nebo jej stěhuje do jiného místa klece. ÚČINNOST ZATÍM NEVYZKOUŠENA!!!!

zdroj:u-d-g-love.blog.cz

Krmení pro křečka

24. března 2012 v 14:31 | Mišenka
Kolik potravy
Je těžké spočítat kolik toho křeček denně sní. Ne vše totiž sní ihned. Část potravy si křeček odnese ve svých lícních torbách do domečku. Křečci nesmí dostávat moc potravy. Vždy vyčkejte až bude miska zcela prázdná a pak ji teprve doplňte. Protože většina křečků si vybere z potravy jen to nejkaloričtější a ostatní tam nechá. Jídlo mu dávejte do misky. Nejlepší je keramická, glazovaná. Nepřevrhne se a křeček ji nemůže okousat. Krmení můžete křečkovi rozházet i po obydlí. Bude si ho muset posbírat a bude mít o činnost navíc.
Suchá strava - směs
Suchou stravu (směs) koupíte ve zverimexech a ve větších supermarketech, lepší je koupit lepší a dražší krmení než nějakého levného "šmejda". Podívejte se co směs obsahuje měla by osahovat různé semínka (obilí, proso, lněná semínka, slunečnice, dýňová semínka atd..) také oříšky (burské, vlašské, lískové), rozinky, granule, sušené ovoce a zelenina, když tam něco chybí, tak to můžete do směsi přimíchat, aby měl křeček rozmanitou stravu.

Pokud nechcete kupovat drahé krmení ze zverimexů, můžete si ho vyrobit sami, tady je pár věcí, které by jste do vaší směsi mohli dát:
- kukuřice, slunečnicová semínka, dýňová semínka, lněná semínka, krmení pro andulky, obilí (oves, ječmen, pšenice), sušené ovoce (suš. jablíčka, banány, hrušky, švestky, meruňky, jahody, kokos ..), sušenou zeleninu (suš. mrkvu, okurku, ..), oříšky (vlašské, burské, lískové, kešu), lupínky, obilky s medem, burizony (neslazené), hrozinky, vločky (ovesné, pšeničné, špaldové), sušený hrách, pelety, proso, pohanka, neochucený popcorn aj.
Bílkoviny
Abyste zabezpečili křečkovi dostatečný přísun živočišných bílkovin (hlavně samičce, která čeká nebo už má mláďata), doplňte jeho jídelníček sušenkami pro psy nebo kočky, univerzálním krmením pro ptáky (se sušeným hmyzem), moučnými červy, vařeným vajíčkem, netučným jogurtem, netučným tvarohem, cvrčky, sýry, sušenými krevetami nebo kouskem vařeného kuřecího masa. VŠE NESOLENÉ A NEKOŘENĚNÉ!

Recepty
Aby křeček neměl jednotvárnou stravu, můžete mu udělat něco navíc, tady je pár receptů:
1) MRKVOVO - JABLKOVÝ SALÁT
- Nachystáme si jablíčko a mrkvu, mrkvu i jablko omyjeme a osušíme. Nachystáme si struhadlo a mrkvičku a jablíčko nastrouháme. Můžeme rovnou podávat křečkům. Uskladňujeme v lednici.
2) OVOCNÝ A ZELENINOVÝ SALÁT
- Nachystáme si různé druhy ovoce a zeleniny, omyjeme a osušíme. Nakrájíme na kostičky a smícháme. Můžeme hned podávat. Uskladňujeme v lednici.
3) BÍLKOVINOVÁ BOMBA (z fóra Škrečko Boardy)
- Potřebujeme tvaroh, vařený bílek a tvrdý sýr. Nastrouhaný nebo nakrájený sýr s bílkem smícháme spolu s tvarohem. Vytvarujeme do hrudky. Podáváme do mističky, ale pozor rychle se kazí!
4) OBILNÉ TYČINKY (z fóra Škrečko Boardy)
- Smícháme v misce různé druhy obilovin + hrozinky, sušené ovoce a suš. zeleninu. Smícháme polohrubou mouku, jedno vajíčko a med - z toho vznikne lepkavá kaše. Dále Smícháme obiloviny a lepkavou kaši. Směs obalíme okolo dřívka (třeba od zmrzliny). Tuto tyčinku obalíme v prosu (nebo v lněných semínkách). Obalenou tyčinku vložíme do trouby, ne na velkou teplotu nebo by praskla! Po upečení ještě necháme tyčinku den odloženou, aby se z ní vypařila voda. Potom můžeme podávat!
Obrušování zubů
Křečkovi rostou zuby celý život, proto by si je měl pravidelně obrušovat. Pokud mu budete dávat jen směs, může se stát, že křečkovi zuby přerostou, přesáhnou rozměry tlamičky a křeček nemůže přijímat potravu. Pokud se toto stane, budete muset chodit k veterináři zuby pravidelně obrušovat. Tento zákrok je pro křečka velmi stresující a snažte se tomu předcházet! Na obroušení zubů mu dávejte sušené pečivo, suchary nebo větvičky z ovocných stromů.

Zelené krmení
Základní jídelníček můžete křečkovi zpestřit čerstvými zelenými rostlinami (nejradši mají jetel a pampeliškové listy). Nesbírejte je u silnic a vždy je omyjte a osušte! Mějte však na paměti, že zelené krmení obsahuje mnoho vody a že trávící ústrojí křečíka takové potravě není přizpůsobeno. Křečkovi stačí dát 2 - 3 menší listy za den. Křečkovi také můžete dát v malém množství bukvice, žaludy a také šípky, ale pozor! Šípky musí být čisté, bez semínek a dužiny! Křečkovi můžeme dát jen měkkou část šípek, ale v malém množství, protože šípky obsahují hodně vitamínu C, který by mohl u křečka způsobit průjem! V žádném případě mu nedávejte Kaštan koňský, celá rostlina je jedovatá!!

Ovoce a zelenina
Křečkovi můžete 1x denně dopřát kousek ovoce nebo zeleniny. Ale platí to co u zeleného krmení, ovoce i zeleninu podávejte s mírou! Nebudete-li mu dávat příliš ovoce a zeleniny, předejdete problémům s trávením, například průjmu. Vždy další den zkontrolujte, jestli je všechno ovoce a zelenina snězeno. Jestli ne, tak ho ihned odstraňte! Každý křeček má jiné chutě, takže musíte vyzkoušet, co bude chutnat Vašemu křečkovi.

Doplňky a pamlsky
Většinu doplňků a pamlsků koupíte ve zverimexu. Jako doplňky a pamlsky se myslí např.: dropsy, minerální blok, oplatky pro křečky, závěsné tyčinky pro hlodavce, solný kámen, "vafle", srdíčka, sušenky, různé křupky, bonbony a bylinky - to vše můžete koupit ve zverimexu. Také mu můžete dát lupínky, nemáčené sušenky (jen kousek!), chlebové nebo sýrové kůrky, krekry, kousíčky vařených brambor nebo vajec, piškoty, lžičku přesnídávky, lžičku tvarohu nebo jogurtu. PRO VŠECHNY DOBROTY PLATÍ PRAVIDLO: PODÁVEJTE JE S MÍROU. NEZAPOMÍNEJTE, ŽE KŘEČEK JE MALÉ ZVÍŘÁTKO S MALÝM ŽALUDKEM A SNADNO SE PŘEJÍ. POZOR! KŘEČKOVI NEDÁVEJTE ŽÁDNÉ LIDSKÉ SLADKOSTI, MOHL BY SE MU Z TOHO UCPAT ŽALUDEK!

Vhodná a nevhodná strava pro křečka
VHODNÁ STRAVA: Semínka: dýňové, sezamové, lněné, slunečnicové, Ořechy a ostatní plody: kešu, lískové, vlašské, žaludy, bukvice, šípky, kaštan (vařený vychlazený - malé množství!), Zelenina: chřest, dýně, červená řepa, brokolice, mrkev, špenát, salát, čínská kapusta, salátová okurka, kedlubna, květák, cuketa, rajské jablko, červená paprika, petržel, zelí (jen kousíček!), celer, Ovoce: hruška, banán, hroznové víno, jablko, jahody, švestky, mandarinka (v malém množství), třešně, mirabelka (v malém množství), Živočišné bílkoviny: vařené kuřecí maso, vařené vajíčko, vařené žloutko, netučný tvaroh, kefír, netučný sýr, jogurty, vařenou netučnou rybu, Actimel, sušené krevety, moučné červi, sójové mléko, Sušené ovoce: sušený banán, jablka (křížaly), kokos, hrušky, jahody, meruňky, švestky, Luštěniny: hrách (syrový i vařený), mungo, sója, čočka, zelené fazolky, naklíčená pšenice, adzuki fazole, Obiloviny: pšenice, žito, ječmen, oves, kukuřice (syrová, vařená), pohanka, vařená rýže, vařené těstoviny, proso, ječné kroupy, Vločky: žitné, ovesné, pšeničné, špaldové, ječné a pohankové, ovesná kaše, Pamlsky: neslazený popcorn, neslazené burizony, cornflakes, piškoty, různé vitamínky ze zverimexu - dropsy, sušenky pro hlodavce, tyčinky pro hlodavce, minerální kameny, solné kameny, Větve stromů: bříza, topol, javor, jasan, vrba, višeň, dub, buk, ořech, jabloň, hrušeň, Volně rostoucí rostliny: pampeliška, jetel, jitrocel, vojtěška, kopřiva - spařená.
NEVHODNÁ STRAVA: meloun, pagaštan, sůl, cukr, koření, máslo, sádlo, borůvky, mandle, česnek, cibule, pórek, pažitka, pecky (třešňové, meruňkové, broskvové), jablkové jadýrka, klíčky syrových brambor, salám, klobásy, citrusové plody, syrové těstoviny, zavařované ovoce, solené sušené ovoce, šťovík, hřiby, med, tučné potraviny, větve z jehličnatých stromů, perník, olivy, ředkvička, citron, všechno kořeněné, solené a sladké!

zdroj:u-d-g-love.blog.cz
 
 

Reklama