Hračky pro křečka

6. března 2012 v 18:49 | Mišenka |  Recepty
Tenisák s dírou
Jestli chcete, aby měl váš křeček v kleci nějakou skrýš, další prolézačku nebo něco podobného, můžete zkusit vzít tenisák. Udělejte do něj velkou díru, aby do něj mohl křeček vlézt. Některý křeček v něm bude v jednom kuse sedět a bude vypadat moc roztomile, jiný křeček do něj nevleze ani omylem, ale vetšina křečků patři do první skupiny.
Trubičky od toaletního papíru
Velmi důležitým doplňkem do klece křečka jsou různé trubičky od toaletního papíru. Dají se z nich udělat rozvětvené tunely, schody nebo jenom obyčejnou trubku dáte do klece a křeček v ní bude určitě moc rád prolézat.
Můžete také vystříhnout kulatý otvor do nějaké krabičky a zastrčit do něj trubičku od toaletního papíru.
A můžete taky postavit ohromné křeččí bludiště, musíte ale do něj křečka dávat pravidelně a nejlíp už odmalička, aby se v něm cítil dobře. Trubky k sobě ale slepujte vždycky jenom netoxickým lepidlem!
Z toaletního papíru a vody
Z toaletního papíru a vody toho jde pro křečky vyrobit opravdu hodně. Stačí vám k tomu papír a voda a nějaká nádoba, skleněná nebo plastová, na kterou budete dávat kousky toaletního papíru a ten potom pokapete vodou. Musíte udělat dostatečně silnou vrstvu, aby se to jen tak nerozpadlo a aby to křeček nemohl hned rozkousat. Když už máte nádobu polepenou dost silnou vrstvou, dejte jí uschnout třeba na topení, nechte ji tam dostatečně dlouho a potom z ní sejměte vrstvu toaletního papíru a máte hotovou prolejzačku, domeček nebo skrýš, prostě cokoliv pro křečky.
Hračky z kokosových skořápek
Pro křečka je velmi dobrou věcí do klece nebo akvárka část kokosové skořápky. Můžete mu z ní udělat domeček, záchodek, prostě cokoliv a navíc si o ní křeček bude moct obrušovat zuby.
Můžete do horní čísti kokosu vyvrtat dírku a jí provlíknout provázek-nahoře na něj něco dáte, aby nepropadal a dole na něj můžete přivázat třeba kousek větvičky nebo nějakou dobrotu pro křečka. Křeček bude mít z dobroty radost, bude si s tím i hrát a taky může lézt nahoru na kokos a provázek si stahovat k sobě a potom vevnitř zase k sobě...
Další možnost je přilepit půlku kokosové skořápky na papírový zbytek z izolepy-pokud je dostatečně velký. U této možnosti je lepší ta díra s provázkem, protože křeček si i bude stoupat na zadní a vyšplhání nahoru mu dá trochu zabrat...
"Sýr z kartonu"
Dobrou věcí pro zpestření křečkova života je "sýr" z kartonu.
Křeček v něm bude moci lézt a prolézat a taky je možné, že si z něho udělá pelíšek na spaní.
Stačí sehnat si větší kus kartonu, vystřinout z něj trojúhelník s jednou zakulacenou stranou, potom dva obdélníky, které budou stejně dlouhé jako dvě delší strany trojúhelníku. Pak ještě musíte vystřihnout obdélník, který bude stejně vysoký jako předchozí dva obdélníky a dlouhý tak jako zakulacená strana. Do těchto obdélníku a trojúhelníku vystříhejte nůžkami kulaté díry dost velké na to, aby jimi mohl křeček dobře prolézt. Nakonec k sobě všechno slepte lepidlem, nejlépe Herkulem a nechte to uschnout.
Provaz na šplhání
Provaz do klece je dobrý nejenom na šplhání, ale taky do něj můžete schovat nebo zapíchat jídlo a křeček si ho z něj bude muset vyndat.
Můžete použít normální provaz nebo ho vyrobit. Já jsem to udělala tak, že jsem si nastříhala devět stejně dlouhých provázků, potom jsem z nich spletla tři copy a z nich pak jeden tlustší. Pokud máte ale jenom tenký provázek, musíte udělat více copů a ty potom splést do copu.
Provaz potom stačí pověsit nejlépe na horní stranu klece a nechat ho viset dolů, kde ho můžete taky k něčemu přivázat. Když na něj křeček moc nebude chtít lézt, dávejte mu do něj do větší výšky třeba slunečnicová semínka nebo neco, co vašemu křečkovi hodně chutná.
Hračky z krabiček a trubek
Jestli máte doma nějaké menší krabičky a trubičky od toaletního papíru nebo kuchyňských utěrek, můžete křečkovi vyrobit hodně hraček. Můžete je k sobě různě spojit a vytvořit tak skvělé hračky pro vašeho křečka. Tady jsou dva příklady:
Tady je trubička, která má vpravo uprostřed díru, kterou se dá prolézt dovnitř do krabičky. Je to k sobě slepené proužkem papíru, protože to drží líp než kdyby to bylo samotným lepidlem.
Tady je ustříhnutý roh krabičky a k němu je přilepená trubička. Taky můžete udělat i někde na straně krabice další díru, aby měl křeček víc možností na prolézání.
Čím lepit hračky
Pokud vyrábíte hračky svému křečkovi, určitě vás zajímá, čím je můžete slepit, aby to křečkovi nic neudělalo, kdyby lepidlo snědl (je to dost málo pravděpodobné, ale stejně je lepší používat lepidlo, které křečkovi neškodí). Někde jsem četla, že lepidlo Herkules je dobré. Používám ho pořád a nikdy našim křečkům nic neudělalo, takže ho doporučuji.
Žebřík z kartonu
Pokud má váš křeček v kleci více pater a žebřík, který je v kleci, vám nevyhovuje, nebo tam žádný není, tak můžete svému křečkovi vyrobit žebřík z kartonu.
Je to jednoduché a přitom docela užitečné.
Budete potřebovat kus delšího kartonu, ze kterého vystříhnete obdélník. Po něm by ale křeček nemohl vylézt, protože by mu to klouzalo. Vezmete si nůžky a do kartonu vyrejete rovné čáry, aby se o ně křeček mohl zachytávat. Pak jen stačí žebřík připevnit do klece.
Hračky z krabiček od sýrů
Pokud máte doma kulaté krabičky od sýrů, můžete svým křečkům udělat mnoho hraček. Budete potřebovat ještě nůžky a lepidlo, případně jinou krabičku nebo trubku.
Pokud má krabička nahoře otvory (nebo je můžete udělat), stačí k sobě prostě jen slepit vršel a spodek krabičky, ale tak, aby byl prostor mezi nimi co nejvyšší, krabičky jsou totiž dost nízké.
Můžete taky vystřihnout na kraji krabičky díru, na spodní i vrchní čísti, a pak to k sobě slepit.
Nebo můžete k sobě slepit obě části, a na spodní i vrchní čísti v různých místech vystřihnout kulaté otvory. K jednomu pak můžete přilepit trubku.
Jedlý domeček
Můžete použít kukuřičné oplatky (co nejobyčejnější, s co nejmenším obsahem "éček" a soli), nebo různé pšeničné oplatky (taky s co nejméně "éčky" a soli). Ty pak k sobě můžete různě slepit Herkulem nebo lepidlem pro malé děti. Vyrobíte tak pro křečky vlastně jednou prolézačku :)
Složitější prolézačka
Před několika dny brácha předělával Mušákovi klec, a vyrobil mu i složitější prolejzačku. Můžete si jí taky vyrobit, nebo aspoň něco, co je jí dost podobné :)
Budete potřebovat:nůžky, lepidlo (Herkules nebo dětské), 2 trubky od toaletního papíru, jednu krabici od papírovách ubrousků, dvě menší krabice (krabice můžete dát jiné, počet trubek může být taky jiný, asi jen těžko uděáte stejnou prolejzku jakou udělal brácha.
Z krabice od papírových ubrousků ustříhnete horní stranu a ze dvou stran dva otvory. Dovnitř pak nalepíte jednu z menších krabic a trubky. Na trubky pak nalepíte druhou krabici. Můžete si to sami vymyslet a různě zkombinovat.
Papírová kulička s jídlem
Jeden z nejjednodušších nápadů na zábavu pro křečka.
Budete potřebovat tenký bílý nepotištěný papír velikosti A4 (ale může být jakkoliv velký) a trochu jídla. Jídlo nasypate různě na papír.
Papír potom opatrně zmuchláte a máte zábavu pro křečka.
Krabička s jídlem
Zkuste někdy dát křečkovi jídlo místo do misky do nějaké uzavřené krabičky. Provrtejte do ní malou dírku, aby křeček jídlo ucítil, a pak krabičku dejte do klece. Křeček se bude muset k jídlu prokousat, takže si i obrousí zuby.
Látková prolézačka
Viděla jsem něco podobného v obchodě, tak mě napadlo, že si to sama vyrobím :)
Budete potřebovat kousek staré látky, čtverec asi 10x10cm, klidně větší nebo menší, jak chcete. Já jsem to dělala ze dvou starých čistých ponožek, které jsem k sobě sešila.
Na krajích krajích tohoto čtverce provlečete provázek, za který potom prolejzku připevníte do klece.
Jídlo na provázku
Jestli nechcete, aby měl křeček své jídlo vždy v misce, odkud ho stačí jenom narvat do toreb a odnést do domečku, ale aby mu chvíli trvalo, než ho dostane, můžete um zkusit jídlo do klece pověsit.
Dobré jsou různé dropsy a pochoutky s dírou uprostřed, tou stačí jenom provléct provázek a jídlo zavěsit. Můžete ho zavěsit výš, aby se křeček musel natakovat, když by se chtěl najíst, nebo ho můžete přivázat těsně k mřížím, aby mu mříž trochu stěžovala rozkousávání jídla nebo provázku.
Nemusíte ale věšet jenom malé kousky jídla, ale třeba klasy obilí. Ty taky přivažte na provázek a pověste do klece.
Řetěz z jídla
Něco podobného jako Jídlo na provázku.
Budete potřebovat provázek a nějaké jídlo, které na něj přivážete. Přivažte to postupně za sebe, a takovýto "řetěz" pak můžete pověsit křečkovi do klece, radši výš, aby mu déle trvalo, než jídlo z provázku vymotá nebo vykouše.

zdroj: :mummye.blog.cz
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Chtěl/a bys mít křečka?

Ano 25.6% (109)
Mám křečka:) 48.8% (208)
Je mi to jedno 11.7% (50)
Ne 13.8% (59)

Komentáře

1 Šavrda Šavrda | Web | 6. března 2012 v 19:37 | Reagovat

Bezva! Však jednu ruličku už v kleci má a další mu hodlám sbírat a pak nějak navrstvit. :-)

2 Nikolka a Bibinka Nikolka a Bibinka | 1. února 2015 v 18:29 | Reagovat

Moc krásný blog zkoušela jsem domek z vody a toaletního papíru povědomí se mi ale Bibinka(můj křeček) ho hned roztrhaly🐹

3 Nikolka a Bibinka Nikolka a Bibinka | 1. února 2015 v 18:31 | Reagovat

Omlouvám se za chybu povědomí-poved se mi😳

4 Patrik Patrik | 11. září 2016 v 15:56 | Reagovat

Můj křeček nemá nic

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama