Únor 2012

zajímavosti o zvířatech 2

29. února 2012 v 20:06 | Mišenka |  ostatní
• Velbloudí mléko se nesráží.

• Většina křečků mrkne vždy jen jedním okem.

• Aby humr přibral půl kila, potřebuje na to 7 let.

• Nejstarší velbloud se dožil 35 let a 5 měsíců.

• Nejstarší slimák se dožil 1 roku a 6 měsíců.

• 78 % koček nikdy necestuje se svými pány.

• 44 % hotelů povoluje zvířata na pokojích.

• Běžná domácí moucha žije až 1 měsíc.

• Pštrosi si močí na nohy, aby je udrželi chladné. Moč se jim odpařuje jako pot.

zajímavosti o zvířatech 1

29. února 2012 v 20:02 | Mišenka |  ostatní
• Mořská hvězdice je jediné zvíře, které umí převrátit žaludek naruby.

• Mořská hvězdice má 8 očí. Na konci každé končetiny jedno.

• Krokodýlové neumějí couvat.

• Plameňáci umí jíst pouze s hlavou dolů.

• Tygři nemají pruhovanou jen srst, ale i kůži.

• Texaští ropušníci umí z očních koutků vystřikovat krev.

• Běžný zahradní červ má 5 párů srdcí.

• Indiáni nikdy nejedli krocany, protože zabíjení tak neohrabaných ptáků bylo považováno za znak lenosti.

• Krávy mají 4 žaludky.

• Každou minutu je do nemocnice odvezeno 40 lidí pokousaných psem.

• Kočky mají přes 100 typů hlasů, psi jen 10.

• Komáři mají zuby

Hopík jedééé:D

28. února 2012 v 20:42 | Mišenka |  Můj křeček

Štěně a vše o něm

28. února 2012 v 19:17 | Mišenka |  ostatní
Co byste měli vědět, než se rozhodnete pro pejska... a pak když štěně již máte doma...
Má-li se štěně ve Vašem domově cítit co nejpřirozeněji a spokojeně, musíte se na jeho příchod připravit. Jde o to, abychom mu vytvořili takové podmínky, kdy soužití psa a majitele bude nejspokojenější pro obě strany.
Musíme připravit:

-pelíšek

-obojky a vodítka

-misky na krmení a vodu

-hračky

-pomůcky pro péči o srst, oči, uši, drápy a zuby


Každé štěně si po hře a objevování nových věcí rádo odpočine. Musí mít proto své místo, kam se uchýlí a nerušeně načerpá síly pro další své aktivity. Toto místo by mělo být klidným koutkem, kde pes při odpočinku nebude rušen běžným provozem v domácnosti. Zde by měl mít svůj pelíšek odpovídající velikosti a temperamentu psa. Je jasné, že jinou velikost pelíšku budeme potřebovat pro štěně jezevčíka a jinou pro štěně zlatého retrievera. Musíme vždy myslet na to, jak bude pes veliký v dospělosti. U štěňat oceníme, bude-li pod dekou vystýlající lůžko nepromokavá podložka. Potom je jen na majiteli, aby udržoval psí lože co nejčistší.

Na procházkách bude pes nezbytně potřebovat obojek a vodítko. V prodejnách s chovatelskými potřebami je jejich nabídka pestrá. Při výběru obojku nesmíme zapomenout na to, že štěně poroste. Obojek by v žádném případě neměl škrtit a neměl by být tak volný, aby štěněti snadno sklouzl přes uši. Určitě brzy zjistíte, že štěněti se obojek ani vodítko moc nezamlouvají; musí si však na ně postupně zvyknout. Je-li štěně zabaveno, ani si nevšimne, že má nasazen obojek. Také učení chůze na vodítku nebývá jednoduché. Štěně se vzpouzí a nechce jít směrem, kterým chce pán. I zde nám často pomůže hra a upoutání pozornosti nějakou zábavou.

Nezbytným vybavením domácnosti se psem jsou misky na krmení a napájení. Tyto musí odpovídat velikosti štěněte. Měly by být dostatečně pevné a vyrobeny z materiálů, které nedovolí štěněti je rozbít. Je samozřejmostí, že budou pravidelně čištěny. V domácnosti je umístíme tak, aby štěně při pití a krmení nebylo ničím rušeno.

Každé štěně je hravé. Vždyť hra je v prvních fázích života psa způsob, kterým se učí všemu, co bude v budoucnu potřebovat. Rozvíjí si tím své smysly a dovednosti. Je proto vhodné pořídit štěněti nějaké hračky, které bude moci okusovat, nosit a honit se za nimi. Tyto hračky by měly být bezpečné, aby si štěně při hře s nimi neublížilo. Každá hračka musí být dostatečně veliká, aby ji štěně nedokázalo spolknout a musí být vyrobena z materiálu, který při ohlodávání štěněti nikterak neublíží.

K dalšímu vybavení potřebnému pro psa v domácnosti patří pomůcky k jeho ošetření. Podle plemene psa si pořídíme pomůcky pro péči o srst (různé kartáče, a hřebeny), oči (kapátko, čistý hadřík či jednorázové utěrky), uši, drápy (kleště na drápy) a zuby (kartáček na zuby, zubní pasta pro psy). Nejste-li si jisti správným výběrem těchto pomůcek, můžete se poradit s veterinárním lékařem, ke kterému zajisté s Vaším novým přírůstkem zavítáte ( každý zodpovědný majitel psa by si měl zajistit telefonní číslo a ordinační hodiny veterinárního lékaře, ke kterému bude se svým miláčkem docházet).

Vítej doma!
Příchod malého štěňátka je vždy radostná událost. Vždyť vítáte nového člena Vaší rodiny ! Váš pes Vám bude věrný, bude Vám důvěřovat a zažijete s ním v následujících letech spoustu radosti. Proto je přirozené, že pro něj chcete to nejlepší !

Zabydlování
Chvíle, kdy představujete štěňátku jeho domov, je vzrušující okamžik pro všechny zúčastněné. Ale pokud jste někdy zažili stěhování, víte, že zvyknout si na nové prostředí chvíli trvá. Vaše štěňátko to vnímá úplně stejně

Koutek ke spaní
Nechat štěňátko, aby s Vámi spalo v posteli je samozřejmě velice příjemné, ale měli byste uvažovat i do budoucna. Sdílet postel s dospělým vrostlým psem rychle ztratí svůj půvab, ale starého psa novým kouskům nenaučíte. Navíc musí Vaše štěně pochopit, že v rodinné hierarchii je jeho pozice níže než pozice členů rodiny. Na začátku je nejlepší dát štěněti do kouta lepenkovou krabici a vystlat ji starou dekou nebo novinami. Prvních pár nocí můžete dávat pod deku ohřívací láhev s teplou vodou, aby se štěňátko cítilo bezpečněji. Pro psy se také dobře hodí tvrdé vinylové koše, protože dlouho vydrží a dobře se čistí. Nepoužívejte polštáře ani proutěné košíky, protože štěňata ráda koušou všechno, na co přijdou a takový pelíšek by pro ně mohl být nebezpečný.

Jak odnaučit štěně nekalostem
Když je štěně doma samo,nemá si s kým hrát a nemůže běhat venku, je jasné že se začne nudit. Nudění štěněte je také důvodem toho, že když přijdete domů, jsou rozkousané boty, nebo nakousaný nábytek, nebo vás také může doma čekat hromádka hovínek... Odnaučit štěně koukasat nábytek je prosté - navlhčete hadr octem a namažte jím nábytek, který štěňátko rádo kouše. Štěňtku obvykle ocet moc nevoní, takže okusovaní se už nebude dále opakovat (zápach octa musíte překonat..). Jiné nekalosti, jako je třeba žvýkání bot, můžete snadno štěněti zatrhnout. Když načapáte štěně a vedle něho rozžvýkanou botu, tak ji po štěněti prostě hoďte. Štěně se boty začne bát, a víkrát by ji nemělo žvýkat. Pokud ale ani jedna z těchto řešení nezabere, jednoduše si srolujte noviny, a štěně jími plácněte (nikdy ne do hlavy!). Tím si štěně získá ze srolovaných novin respekt a když na něj jími jen pohrozíte, svěší uši a raději vás poslechne.

Jak poznat, že je samička v říji?

28. února 2012 v 18:47 | Mišenka |  Křeček-všeobecně
Důležité je dát obě zvířata dohromady v době, kdy je samička schopná se pářit, což nastává pravidelně po čtyřech až šesti dnech. U křečíků to není tak jednoznačné, u nich musíte experimentovat a rozhodnutí přenechat partnerům. U křečků zlatých můžete říji u samičky snadno zjistit. Když zvířátko pohladíte po hřbetě nebo se dotknete jeho zadečku, strne, široce roztáhne zadní nožky a vztyčí ocas téměř v pravém úhu, přičemž prohne hřbet. To je příprava k páření. Pokud nyní přidáte samečka, začne se rychle o smičku zajímat. Během říje vylučuje samička sexuální feromony, které postřehne dokonce i lidský nos.

Králík Ferdynka

28. února 2012 v 17:47 | Mišenka |  Králíci
1.Druh vašeho zvířátka: siamský králík
2.Pohlaví vašeho zvířátka: žena
3.Jméno zvířátka: Ferdynka
4.Vaše jméno/web: ferdyna.blog.cz
5.Jak dlouho zvířátko máte: 4,5 roku
6.Něco o vašem zvířátku: Králíček, který je trochu rozmazlený :) Je 24 hodin denně puštěná, takže se má docela dobře. Jí jenom vybrané a drahé krmivo (bohužel). Její oblíbená místa je židle, domeček pro kočky a v zimě si ráda hoví pod topením. V noci si vždycky hupne ke mě do postele a tam spinká. Má problémy ze zuby, ale nepamatuji si přesně název, musí chodit pravidelně k veterináři, aby jí je zastřih protože si je nedokáže obrušovat. Na mě je hodná, na cizý lidi vrčí, škrábe a běhá za nima s otevřenou pusou, je to velice vtipné :P Ráda skáče, dokáže skočit i 1 metr přes přek&aacu te;žku (samozřejmě když se jí chce a je v kondici co teď momentálně nehrozí :D ) Všichni kamarádky říkají, že to není králík, u pár lidí má přezdívku zabiják :D :D Se na fotkách nezdá být tak zákeřná, viďtě?
7.Proč ste si pořídili zrovna takové zvířátko=o) Měla jsem králíčka který umřel na mrtvici (Muzlinka). Chtěla jsem za ní náhradu jestli to tak můžu říci. Nemám tolik času na psa, ale králíček mi vyhovuje, za nic na světě by jsem tě nevyměnila :-****

Hrabací bedna

27. února 2012 v 17:35 | Mišenka |  Recepty
"Hrabací bedna", to už mluví za vše. Křeček by neměl hrabat pouze v pylinách, ale i v hrabací bedně, do které se dá písek a do písku pamlsky.
Potřebuješ
Písek pro činčily - prodává se v chovatelských potřebách
Krabičku, dřevěnou, keramickou, prostě krabičku velkou cca. 10-15 cm
Pamlsky, které má tvůj křeček rád, ale jen ne prosím ovoce nebo zeleninu

Popis
Krabičku celou naplníme pískem pro činčily. Do písku zahrabeme oblíbené pamlsky tvého křečka, ale jak jsem se už zmiňovala, jen ne žádné ovoce nebo zeleninu, myslím, že by křečkovi nechutnala zelenina opatlaná písečkem =D. Tato hračka se hodí spíše do výběhu, ale v kleci také může být :)

zdroj:littlehamsters.blog.cz

Návštěvnost 20.2.-26.2.

27. února 2012 v 17:26 | Mišenka |  Návštěvnost blogu
Navstevnost za minuly tyden (20.2. 2012 - 26.2. 2012) je:
Pondeli: 58
Utery: 76
Streda: 50
Ctvrtek: 39
Patek: 39
Sobota: 51
Nedele: 40

Celkem: 353
Návštěvnost se sice o víc jak půlku zmenšila,ale aji tak všem děkuju=o)

Korela Riki

27. února 2012 v 17:08 | Mišenka |  Ostatní zvířátka
1.Druh vašeho zvířátka: Papagaj ( korela)
2.Pohlaví vašeho zvířátka: Samička
3.Jméno zvířátka: Riki ( Rikina
4.Vaše jméno/web: ____________
5.Jak dlouho zvířátko máte: 5 rokov asi
6.Něco o vašem zvířátku: Najprv sme si mysleli ze t je samček a nakoniec su tu vajíčka
7.Proč ste si pořídili zrovna takové zvířátko: neviem

Pejsek Berry

27. února 2012 v 17:05 | Mišenka |  Psi
1.Druh vašeho zvířátka: Pes/ yorksírsky terier
2.Pohlaví vašeho zvířátka: Pes
3.Jméno zvířátka: Berry
4.Vaše jméno/ Faint web: http://the-sun-rises-up.blog.cz/
5.Jak dlouho zvířátko máte: v lete to budú 3 roky
6.Něco o vašem zvířátku: Neznáša vozíky, ktoré sú pripnuté za autom, občas vyletí aj na malé deti.Rád sa váľa v snehu a má rád papriku. Miluje svoju papuču s ktorou má ehm styk :D Neznáša smetiarske autá. Keď sa ráno budím, rodičia mu otvoria dvere do izby a on po mne skáče a chce aby som sa zobudila. Je môj najlepší kamarát
7.Proč ste si pořídili zrovna takové zvířátko: Vždy som chcela psa. V lete 2009 sa mi to konečne splnilo. Rodičia ale nechceli veľkého psa, predsa len bývame v bytovke. Chceli sme maltezáka ale chovateľ jeho mamy nás ukecal aby sme sa pozreli na šteniatka. No, a nakoniec je náš.